ENKHUIZEN – Vanaf vrijdag 20 december is het weer zover, de derde editie van het Zuiderzeelicht gaat van start. Het winterevenement van het Zuiderzeemuseum dat in zijn driejarig bestaan ieder jaar grotere aantallen belangstellenden weet te trekken. Enkhuizen Actueel sprak met de verhalenverteller en de schrijfster.
Een groots spektakel in een stikdonker museum. Lichteffecten, de voormalige Zuiderzee en een museum in de nacht. Dat zijn de perfecte elementen voor een prachtige show waarbij het openluchtmuseum ook in het donker aan het publiek getoond kan worden weet directeur Stephan Warnik vol enthousiasme aan Enkhuizen Actueel te vertellen. “Het is toch fantastisch dat we dit kunnen realiseren, het evenement groeit met het jaar”. Echter kan het Zuiderzeelicht niet blijven doorgroeien. “We zijn begonnen met 12.000 bezoekers in het eerste jaar, vorig jaar waren het er al 15.000 en dit jaar verwachten we de 18.000 bezoekers te halen” verteld Stephan Warnik
Echter zit er wel een maximum aan de capaciteit van het evenement, er zijn maar een beperkt aantal avonden waarin de bezoekers in groepjes van maximaal 30 personen langs verschillende scenes worden geleid. Bij elke scene wordt een gedeelte van het spannende verhaal van “De Scheepskapitein van Enkhuizen” verteld door niemand minder dan Frank Lammers. Het verhaal dat is aangepast door schrijfster Barbara Jurgens wordt verteld in een spannende sfeer van een donker museum met licht- en geluidseffecten.
Zowel Frank als Barbara zijn er trots op dat ze hier aan mee mochten werken. Een uniek schouwspel in een uniek museum “Ik zou wel in dit dorpje willen blijven wonen” verteld Frank Lammers aan Enkhuizen Actueel. “Dan laat ik mijn boodschappen gewoon door Jumbo bezorgen” lacht Frank erachter aan.
Bekijk hieronder de video van de gesprekken die wij voerden met Frank Lammers en Barbara Jurgens, en daarna snel een ticket boeken want zoals we al zeiden. De bezoekersaantallen lopen op en de capaciteit is beperkt. Dit is zeker een avond om mee te mogen maken en achteraf of vooraf te genieten van het speciale kapiteins diner.
Tips?
Heeft u een tip of foto mail deze naar redactie@wfnieuws.nl Vergeet er niet bij te vertellen waar de foto is genomen en waar het overgaat.
Reageer op dit onderwerp