GRONINGEN – “Net niet was de zin”. Deze uitspraak was zeker van toepassing voor gemiste ballen op elkaar van de voorhoedespelers van Hollandia. Gelukkig stond daartegenover een gesloten verdediging van de ploeg uit Hoorn. Be Quick 1887 (gemiddelde leeftijd 20 jaar) had veel meer uitgespeelde kansen dan de ploeg uit Hoorn. En een heel jonge ploeg die het Daan Buurman en doelman Joey Wiesse vreselijk moeilijk maakte.
Be Quickspeler Wilco van der Kooi was diverse malen dicht bij een doelpunt. Het werd zelfs bijna 1-0 door Martijn van Maastrigt, maar gelukkig voor doelman Wiesse werd hij geholpen o.a. door zijn verdediger Daan Buurman. Zij haalden de bal voor de doellijn weg. Tot veel schoten van Hollandia op het doel van Be Quick 1887 kwam het niet. Al had het schot van aanvoerder Bert Smit beter verdiend.
De aanval van Hollandia liet het vanmiddag volledig afweten. Daar tegenover stond de verdediging zoals gezegd als een huis. Jammer dat Nick Kuin tegen zijn 5e gele kaart aanliep en zodoende een langere winterstop heeft. Hij zal de topper tegen Hoogeveen op 19 januari 2020 moeten missen. Ruststand 0-0.
“Wat werd er door beide ploegen slecht gespeeld”, zei oud-burgemeester Jan Leeghwater van Obdam in de bestuurskamer. “Ik vind het trouwens skoftig mooi weer eens West-Friezen te spreken”, voegde hij toe. Hij was samen met zijn vrouw uit Scheemda gekomen om Hollandia te zien spelen.
Na rust een Be Quick die gelijk fanatiek de aanval koos, maar ook nu weer was de verdediging van Hollandia te sterk. Het was zowaar opnieuw bijna raak. Tim Deelen beproefde de capaciteiten van Joey Wiesse. De doelman had twee keer nodig om de bal klem vast te pakken.
Opnieuw probeerden de voorwaartsen van Hollandia de ballen te plaatsen, maar het was elke keer “Net niet”. De goed leidende scheidrechter Jan-Willem Bouw uit Peizen keek al op zijn horloge toen Joost Ruttenberg de bal even buiten de 16,5 meter controleerde, en met een hard schot vanaf zijn linkervoet doelman Robert Smit verschalkte. 0-1. “Ik weet echt niet of ik nu links of rechts ben”.
Tijdens het feestje van de Hollandia spelers floot Bouw af. Het was vaak “Net niet” voor Hollandia, omdat ook eerdere tegenstanders vaak wonnen of gelijk maakte in de laatste minuut. Nu was het dus “Net wel”. Wel enigszins geflatteerd, maar een kniesoor die daar op let. 3 punten zaten in de zak.
Tips?
Heeft u een tip of foto mail deze naar redactie@wfnieuws.nl Vergeet er niet bij te vertellen waar de foto is genomen en waar het overgaat.
Reageer op dit onderwerp